FK Sarajevo završilo četvrto, licenca izborena!

FK Sarajevo je u sezoni 2011/12 završilo na četvrtom mjestu što je dovoljno bilo za Evropu.

Husejinović je u 13. minuti doveo naš tim u vodstvo od 1:0 nakon što mu je Suljić lijepo dodao povratnu loptu. Gosti su izjednačili preko Ivetića u 22. minuti. Najljepši detalj utakmice desio se u 31. minuti kada Belošević postiže prelijep pogodak sa 20 metara iz slobodnog udarca. Do kraja poluvremena gosti su izjednačili preko Kunića za konačnih 2:2.

Sa ovim bodom Sarajevo je završilo prvenstvo na četvrtom mjestu sa 54 boda i tako na zelenom terenu osiguralo Evropa ligu. Da li će naš tim zaista igrati Evropu sljedeće sezone, saznat ćemo u petak 25. maja kada treba zasjedati Drugostepena komisija za licenciranje koja će odlučiti da li ima elemenata da se preinači odluka Prvostepene komisije koja nije izdala licencu Sarajevu.

FK SARAJEVO DOBILO LICENCU !!

Iako je prvostepena komisija NSBiH za licenciranje klubova u evropskim takmičenjima odlučila ne izdati licencu FK Sarajevo, prije nekoliko minuta nakon trosatnog zasjedanja, drugostepena komisija je donijela konačnu odluku da bordo klub ipak dobije licencu za evropska takmičenja! Nakon mnogo špekulacija u posljednjim danima oko licence i rezultatski izborene Evrope, danas je i administrativni dio kluba položio zadatak, tako da svi navijači konačno mogu odahnuti.
Bordo tim ćemo gledati u Evropskoj ligi ove godine!